PORTFOLIO
Maj 15, 2014
19
x
PORTFOLIO
x
MACIEJ KANIK

O sobie:

Czuje się „góralem”. Choć prawie od zawsze mieszka w Jastrzębiu-Zdroju to urodził się w Bielsku-Białej. Ambitny buntownik uparcie dążący do realizacji postawionych celów. Na co dzień Manager i Prezes Stowarzyszenia oraz  „Członek Music Photographers Collective”. Z aparatem fotograficznym od zawsze, pierwsze zdjęcia wykonał Zenitem pod czujnym okiem taty, potem już swoją własną Smieną i kupioną na studiach w Szkocji Minoltą. Meloman – muzyka jest wszędzie – w gabinecie, samochodzie, nawet łazience. Muzyka także sprawiła, iż narodziła się w nim trzecia miłość – do fotografii koncertowej. Udało się połączyć dwie pasje – do rejestrowania obrazu, łapania ulotnych chwil i muzyki. Zaczęło się niewinne – mały lokalny występ jazzowego zespołu, pierwsza fotografia, potem kolejne, potem już poszło. Na co dzień współpracuje z portalem nowiny.pl gdzie można znaleźć jego fotoreportaże z wydarzeń muzycznych z regionu.

x
JERZY MAZUR

Fotografią interesuję się od momentu, kiedy dostałem mój pierwszy aparat Certo KN 35 w wieku 9 lat. Fotografia jest moją pasją do dziś. Od zawsze jak sięgam pamięcią to aparat fotograficzny towarzyszył mi w moim codziennym życiu.

Fotografowanie ptaków to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ruch, kontakt z przyrodą, pogłębianie wiedzy, a nawet zaspokajanie instynktu łowcy (bezkrwawe polowania) albo zbieracza (kolekcjonowanie gatunków).

Fotografowanie przyrody to jest zabawa z podchodami, śledzeniem, przewidywaniem ruchu przeciwnika, to nie tylko moc wrażeń, ale również praca wymagająca sił własnych i środków finansowych. Wymaga dużego samozaparcia, wytrwałości i konsekwencji w działaniu. To także sprzęt i wyposażenie, bez którego nie ma szans na dobre ujęcie.

Doskonalenie warsztatu poprzez częste wizyty w terenie, a także studiowanie literatury fotograficznej w moim odczuciu przynosi coraz to lepsze efekty i niesamowicie szybko wzbogaca mój zasób wiedzy. To też samoczynnie wyznacza coraz to nowe, ambitniejsze cele i wyzwania.

Zdjęcia ogląda się szybko i często pobieżnie, ale za każdym z nich kryją się godziny lub dni pracy w różnych warunkach atmosferycznych latem czy zimą.

​​Myślę, że zdjęcia przedstawione tutaj wystarczą każdemu do tego aby poznał część moich pasji.

Strona autorska:

http://www.facebook.com/fotomazur

x
TOMASZ PAPIEŻ

O sobie:

Człowiek kompromisu. Lubię ciszę, spokój i spacery najlepiej po górach. Wolę słuchać niż mówić najlepiej jak mówią za mnie zdjęcia. Kilka lat temu wkręcony w fotografię przez najlepszego kumpla, bez świadomości jak uzależniająca to pasja. Dzisiaj, po paru latach doświadczenia dalej nie mogę powiedzieć o sobie „fotograf” a raczej rzemieślnik, głównie ze względu na brak dostatecznej ilości czasu żeby realizować swoje projekty. Taka ironia człowiek, który „zatrzymuje czas w kadrze” nie ma czasu na swoje pomysły.

Strona autorska:
www.tomaszpapiez.pl

x
ANETA CZARNOCKA-KANIK
O sobie:
 
Merytorycznie i mentalnie jastrzębianka. Na co dzień zajmuje się marketingiem terytorialnym. Ta praca pozwala łączyć mi trzy główne zainteresowania: projektowanie graficzne, turystykę i fotografię. Jako dziecko zwykłą ”pstrykaczkę” zabierałam to tu, to tam. Z tą prawdziwą fotografią pierwszy raz zetknęłam się na studiach. W ręku znalazł się Zenit, a samodzielna praca w ciemni fotograficznej, poznanie całego procesu powstawania zdjęć od chwili naciśnięcia spustu migawki do momentu otrzymania odbitki fotograficznej zaszczepiły we mnie miłość do tej formy tworzenia. Potem były pierwsze plenery, wystawy i publikacje prac. Po studiach miłość do fotografii musiała poczekać – na mojej drodze życiowej pojawił się najpierw On, a potem Oni – żywiołowi, ciekawi świata młodzi ludzie. Wytchnieniem od życia codziennego były koncerty i muzyka. Pewnego razu na koncercie pojawił się aparat fotograficzny. I tak to się zaczęło…. Na co dzień wykonuje fotografie wykorzystywane na  portalach i w publikacjach miasta, współpracuje także z portalem slaskie.travel, członek Music Photographers Collective.
x
MICHAŁ KACZOREK
x
MARCIN CHAŁUPKA

Marcin to przede wszystkim jastrzębianin, dziennikarz, muzyk oraz fotograf. Jego prace można było oglądać nie tylko w Polsce ale również na zagranicznych wystawach (m.in. w Grecji, Niemczech, Turcji a nawet Meksyku), oraz w licznych publikacjach w zagranicznych magazynach (Strobox, Dark Beauty Magazine, Imaginada czy Expression Magazine).
Zajmuje się głównie fotografią portretową, koncertową, a w ostatnich latach również fotografią podróżniczą. Zakochany w Gruzji, z której zdjęcia często prezentowane są na wystawach oraz prelekcjach podróżniczych.

x
ANDRZEJ KLOCEK

Witajcie mam napisać krótko o sobie, jak wiadomo nigdy nie jest to łatwe. Zacznę może od tego czym się zajmuje i dlaczego fotografia. Człowiek zatrzymujący obrazy w czasie, nie fotograf.
Pasja-fotografia sportowa, koncertowa oraz reporterska.
Dlaczego?
Dla chwili uchwyconej w tej jednej sekundzie która mówi wszystko, pokazanie emocji czy wydarzenia na jednym obrazku. Nie zawsze się udaje uchwycić tą chwile, a jak się uda to nie zawsze wyjdzie jak chcemy ponieważ sprzęt tez niekiedy lubi sobie zaprotestować. Fotografowanie to nauka ciągłej współpracy ze sprzętem. Dlatego uczymy się cały czas.
Zapraszam do oglądania.

x
AGNIESZKA ZIÓŁKOWSKA

O sobie:

Zawodowo nie związana (jak na razie!) z fotografią. Prostota, linie, symetria, głębokie cienie to coś na co zwraca uwagę przy uwiecznianiu rzeczywistości.
Wolę zdjęcia które nie opowiadają historii wprost. Jak się zaczęło? Nietypowo, bo od… gier. Robienie tak zwanych „screenshotów” w niezliczonych ilościach, potem był pierwszy aparat, technikum i spotkanie nauczyciela który tylko rozbudził pasję. No i tak zostało do dziś. W JKF od 2015.
Słuchajcie opinii i krytyki, ale nie wdawajcie się w dyskusje. Analizujcie i rozwijajcie się 😉

AZ.

https://www.flickr.com/photos/129248519@N08/

x
IRENEUSZ KOTAS
x
DAWID FLASZ

O sobie:

Pasjonat fotografii, eksperymentuję z różnymi formami fotografii, co widać w zamieszczonym portfolio. Uwielbiam komponować zdjęcia, dlatego bardziej istotny jest dla mnie dobry kadr niż kolor w fotografii choć w końcowej postprodukcji nie rezygnuje z eksperymentowania barwami. Poza fotografią interesuje się „ciężką” muzyką oraz sportem, szczególnie triathlonem, lubię też sztukę tatuażu a w wolnym czasie uprawiam turystykę górską razem z dwójką dzieci i małżonką.

zapraszam na www.fotoflasz.pl

x
PIOTR POLOK
x
MAGDALENA PĘKOWSKA

O sobie:

Dla mnie fotografia to sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Pozwala spojrzeć na świat z innej strony oraz dostrzec piękno nawet w najbrzydszych rzeczach i przyciągnąć uwagę oglądającego. Fotografia jest dla mnie zatrzymaniem czasu, momentem, który w naturze trwając sekundę, na papierze może przetrwać lata. Zajmuję się głównie fotografią reporterską ale również sportową, koncertową i okolicznościową.
Na co dzień współpracuję z portalami internetowymi dla których tworzę fotorelacje z różnych wydarzeń.

x
PIOTR NALEPA

O sobie:

rocznik ’77, pasjonat fotografii – samouk. Prywatnie mąż i ojciec trójki fajnych chłopaków.Fotografia jest moją „przyjaciółką” odkąd pamiętam. Pierwsze zdjęcia robione „Zenitem”, a wywoływane wieczorami w pokoju – to była prawdziwa magia. Zajmuję się przede wszystkim fotografią portretu. Najchętniej fotografuję kobiety i dzieci.

x
Joanna Wala

Fotografia jest się moją pasją. W każde zdjęcie wkładam całe swoje serce. Chcę, aby moje zdjęcia opowiadały jakąś historię – miłości, przyjaźni i piękna… Pokazywały prawdziwe emocje, subtelność i ulotność chwil…

x
KRZYSZTOF BIAŁECKI

O sobie:

Jastrzębianin, zdjęcia robię od zawsze,ale odkąd przeszedłem na emeryturę w roku 2016 zacząłem fotografować. Nie mam jeszcze swojej ulubionej dziedziny fotografii. Uczę się eksperymentuje,podglądam doświadczonych fotografów.