PORTFOLIO
Maj 15, 2014
x
PORTFOLIO
x
MACIEJ KANIK

O sobie:

Czuje się „góralem”. Choć prawie od zawsze mieszka w Jastrzębiu-Zdroju to urodził się w Bielsku-Białej. Ambitny buntownik uparcie dążący do realizacji postawionych celów. Na co dzień Manager i Prezes Stowarzyszenia oraz  „Członek Music Photographers Collective”. Z aparatem fotograficznym od zawsze, pierwsze zdjęcia wykonał Zenitem pod czujnym okiem taty, potem już swoją własną Smieną i kupioną na studiach w Szkocji Minoltą. Meloman – muzyka jest wszędzie – w gabinecie, samochodzie, nawet łazience. Muzyka także sprawiła, iż narodziła się w nim trzecia miłość – do fotografii koncertowej. Udało się połączyć dwie pasje – do rejestrowania obrazu, łapania ulotnych chwil i muzyki. Zaczęło się niewinne – mały lokalny występ jazzowego zespołu, pierwsza fotografia, potem kolejne, potem już poszło. Na co dzień współpracuje z portalem nowiny.pl gdzie można znaleźć jego fotoreportaże z wydarzeń muzycznych z regionu.

x
JERZY MAZUR

Fotografią interesuję się od momentu, kiedy dostałem mój pierwszy aparat Certo KN 35 w wieku 9 lat. Fotografia jest moją pasją do dziś. Od zawsze jak sięgam pamięcią to aparat fotograficzny towarzyszył mi w moim codziennym życiu.

Fotografowanie ptaków to jeden z najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. Ruch, kontakt z przyrodą, pogłębianie wiedzy, a nawet zaspokajanie instynktu łowcy (bezkrwawe polowania) albo zbieracza (kolekcjonowanie gatunków).

Fotografowanie przyrody to jest zabawa z podchodami, śledzeniem, przewidywaniem ruchu przeciwnika, to nie tylko moc wrażeń, ale również praca wymagająca sił własnych i środków finansowych. Wymaga dużego samozaparcia, wytrwałości i konsekwencji w działaniu. To także sprzęt i wyposażenie, bez którego nie ma szans na dobre ujęcie.

Doskonalenie warsztatu poprzez częste wizyty w terenie, a także studiowanie literatury fotograficznej w moim odczuciu przynosi coraz to lepsze efekty i niesamowicie szybko wzbogaca mój zasób wiedzy. To też samoczynnie wyznacza coraz to nowe, ambitniejsze cele i wyzwania.

Zdjęcia ogląda się szybko i często pobieżnie, ale za każdym z nich kryją się godziny lub dni pracy w różnych warunkach atmosferycznych latem czy zimą.

​​Myślę, że zdjęcia przedstawione tutaj wystarczą każdemu do tego aby poznał część moich pasji.

Strona autorska:

http://www.facebook.com/fotomazur

x
MICHAŁ KACZOREK
x
ANETA CZARNOCKA-KANIK
O sobie:
 
Merytorycznie i mentalnie jastrzębianka. Na co dzień zajmuje się marketingiem terytorialnym. Ta praca pozwala łączyć mi trzy główne zainteresowania: projektowanie graficzne, turystykę i fotografię. Jako dziecko zwykłą ”pstrykaczkę” zabierałam to tu, to tam. Z tą prawdziwą fotografią pierwszy raz zetknęłam się na studiach. W ręku znalazł się Zenit, a samodzielna praca w ciemni fotograficznej, poznanie całego procesu powstawania zdjęć od chwili naciśnięcia spustu migawki do momentu otrzymania odbitki fotograficznej zaszczepiły we mnie miłość do tej formy tworzenia. Potem były pierwsze plenery, wystawy i publikacje prac. Po studiach miłość do fotografii musiała poczekać – na mojej drodze życiowej pojawił się najpierw On, a potem Oni – żywiołowi, ciekawi świata młodzi ludzie. Wytchnieniem od życia codziennego były koncerty i muzyka. Pewnego razu na koncercie pojawił się aparat fotograficzny. I tak to się zaczęło…. Na co dzień wykonuje fotografie wykorzystywane na  portalach i w publikacjach miasta, współpracuje także z portalem slaskie.travel, członek Music Photographers Collective.
x
TOMASZ PAPIEŻ

O sobie:

Człowiek kompromisu. Lubię ciszę, spokój i spacery najlepiej po górach. Wolę słuchać niż mówić najlepiej jak mówią za mnie zdjęcia. Kilka lat temu wkręcony w fotografię przez najlepszego kumpla, bez świadomości jak uzależniająca to pasja. Dzisiaj, po paru latach doświadczenia dalej nie mogę powiedzieć o sobie „fotograf” a raczej rzemieślnik, głównie ze względu na brak dostatecznej ilości czasu żeby realizować swoje projekty. Taka ironia człowiek, który „zatrzymuje czas w kadrze” nie ma czasu na swoje pomysły.

Strona autorska:
www.tomaszpapiez.pl

x
IRENEUSZ KOTAS
x
MARCIN CHAŁUPKA

Marcin to przede wszystkim jastrzębianin, dziennikarz, muzyk oraz fotograf. Jego prace można było oglądać nie tylko w Polsce ale również na zagranicznych wystawach (m.in. w Grecji, Niemczech, Turcji a nawet Meksyku), oraz w licznych publikacjach w zagranicznych magazynach (Strobox, Dark Beauty Magazine, Imaginada czy Expression Magazine).
Zajmuje się głównie fotografią portretową, koncertową, a w ostatnich latach również fotografią podróżniczą. Zakochany w Gruzji, z której zdjęcia często prezentowane są na wystawach oraz prelekcjach podróżniczych.

x
PIOTR POLOK
x
AGNIESZKA ZIÓŁKOWSKA

O sobie:

Zawodowo nie związana (jak na razie!) z fotografią. Prostota, linie, symetria, głębokie cienie to coś na co zwraca uwagę przy uwiecznianiu rzeczywistości.
Wolę zdjęcia które nie opowiadają historii wprost. Jak się zaczęło? Nietypowo, bo od… gier. Robienie tak zwanych „screenshotów” w niezliczonych ilościach, potem był pierwszy aparat, technikum i spotkanie nauczyciela który tylko rozbudził pasję. No i tak zostało do dziś. W JKF od 2015.
Słuchajcie opinii i krytyki, ale nie wdawajcie się w dyskusje. Analizujcie i rozwijajcie się 😉

AZ.

https://www.flickr.com/photos/129248519@N08/

x
DAWID FLASZ

O sobie:

Pasjonat fotografii, eksperymentuję z różnymi formami fotografii, co widać w zamieszczonym portfolio. Uwielbiam komponować zdjęcia, dlatego bardziej istotny jest dla mnie dobry kadr niż kolor w fotografii choć w końcowej postprodukcji nie rezygnuje z eksperymentowania barwami. Poza fotografią interesuje się „ciężką” muzyką oraz sportem, szczególnie triathlonem, lubię też sztukę tatuażu a w wolnym czasie uprawiam turystykę górską razem z dwójką dzieci i małżonką.

zapraszam na www.fotoflasz.pl

x
PIOTR NALEPA

O sobie:

rocznik ’77, pasjonat fotografii – samouk. Prywatnie mąż i ojciec trójki fajnych chłopaków.Fotografia jest moją „przyjaciółką” odkąd pamiętam. Pierwsze zdjęcia robione „Zenitem”, a wywoływane wieczorami w pokoju – to była prawdziwa magia. Zajmuję się przede wszystkim fotografią portretu. Najchętniej fotografuję kobiety i dzieci.

x
MAGDALENA PĘKOWSKA

O sobie:

Dla mnie fotografia to sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Pozwala spojrzeć na świat z innej strony oraz dostrzec piękno nawet w najbrzydszych rzeczach i przyciągnąć uwagę oglądającego. Fotografia jest dla mnie zatrzymaniem czasu, momentem, który w naturze trwając sekundę, na papierze może przetrwać lata. Zajmuję się głównie fotografią reporterską ale również sportową, koncertową i okolicznościową.
Na co dzień współpracuję z portalami internetowymi dla których tworzę fotorelacje z różnych wydarzeń.

x
Joanna Wala

Fotografia jest się moją pasją. W każde zdjęcie wkładam całe swoje serce. Chcę, aby moje zdjęcia opowiadały jakąś historię – miłości, przyjaźni i piękna… Pokazywały prawdziwe emocje, subtelność i ulotność chwil…

x
KRZYSZTOF BIAŁECKI

O sobie:

Jastrzębianin, zdjęcia robię od zawsze,ale odkąd przeszedłem na emeryturę w roku 2016 zacząłem fotografować. Nie mam jeszcze swojej ulubionej dziedziny fotografii. Uczę się eksperymentuje,podglądam doświadczonych fotografów.

x
RAFAŁ KALINOWSKI

Zainteresowania:
1.Kung-Fu – Pszczyńska Szkoła Sztuki Walki stropień instruktorski 1 Toan w stylu Chan Shaolin Si i Diu Su Kung-fu.
2.Fotografia – specjalizacja fotografia sportowa, architektura, portret ( Klatki schodowe)
3.Łucznictwo sportowe – Łuk bloczkowy. Członek Śląskiego Klubu Łuczniczego Reflex w Rybniku, licencja Polskiego Związku Łuczniczego 4.Petanque – Boulle. Członek Żorskiej Ligi Petanque
Osiągnięcia:
1.Fotograficzna wystawa indywidualna w Wall Street „ Świątynia Dumania” 1.03.2010
2.Fotograficzna wystawa indywidualna MBP w Żorach „ Industrialnie” 16.02.2012
3.Stworzenie i prowadzenie Galeria na Czwartym – powstanie 13.12.2013 Wystawy: Kwiaty Rozświetlone, Muzeum Ognia, Klatunie, Żory, Architektura.
4.Wystawa zbiorowa w Galerii na Rondzie „Darkness” 30.12.2015
5.Sp3 Szkoła im. Żorskich Twórców Kultury – prowadzenie koła fotograficznego dla Dzieci – 6.04.2017 przygotowanie i prowadzenie Warsztatów dla Uczniów podczas XIII Miejskiego Przeglądu Gazetek Szkolnych i Filmików -10.01.2017 Prowadzenie Warsztatów w ramach Projektu Edukacyjno- Artystycznego – Dzień Patrona szkoły, wystawa zbiorowa i zorganizowanie prelekcji dla Dzieci na Sali sportowej .
6.Współpraca z Gazetą Żorską i portalem zory24.pl od 1.09.2011 do nadal
7.Wystawa indywidualna w Muzeum Ognia 1 rocznica wystawa pt. Muzeum Ognia 4.12.2015
8.Wystawa indywidualna podczas gali rozdania nagród Phoenix Sariensis pt. Muzeum Ognia
9.Oprawa Fotograficzna Żory Be Fashion
10.Artykuł w Dzienniku zachodnim Śleziona Szymon Kamczyk DZ „ Zachwycające zdjęcia klatek schodowych Rafała Kalinowskiego z Żor”
11.Dariusz Filak Wydarzenia Kulturalne w Żorach Rozmowa z Rafałem Kalinowskim
12.Oprawa Fotograficzna YAI Festiwal 06.2016 ( 2 wydania książkowe z moimi zdjęciami zbiorowo.
13.Zdjęcia do książki min. na okładce Toruń. „ Historyzm Toruński XIX-XX w – architektura miejska i codzienność.
14. Współpraca z MOK-Żory, wystawy fotograficzne w MOK-u oprawa fotograficzna imprez,
15. Wystawa zbiorowa na Srumieńskim Festiwalu Fotograficznym
16.Udział w Międzynarodowych spacerach fotograficznych: Bielsko Biała, Cieszyn, Rybnik,
17.Organizator wielu spacerów fotograficznych w Żorach, Bielsku-białej, Cieszynie, Czechy Morawy, Śtramberk, Stari i Nowy Jicin, Hradec u Morawicy w Czechach, w Brzegu, Katowicach, okolice Żor górki i dolinki krajobraz górniczy.
17.Wystawa zbiorowa Żorski Festiwal Fotografii Wystawa otworkowa, Cyjanotypia,
18.Udział w Żorskim Festiwalu Fotografii
19.Współpraca z Żorskim Hospicjum zdjęcie do kalendarza
20.Członek Żorskiego Klubu Fotografii KADR od 06.2009r od 06.2011 prezes ŻKF KADR do 12.2016r
21.11.07.2017 wyróżnione 3 zdjęcia przez portal National Geographic:
22. 17.08.2017 oprawa fotograficzna i udział w warsztatach fotograficznych przy Festiwalu Voicingers 2017 w Żorach. Warsztaty prowadzone przez Bogdan Krężel.
23. 7.10.2017 Przyjęcie do Ogólnopolskiej Fotograficznej Grupy Twórczej Art Fokus 13
24. 11.11.2017 Udział w warsztatach reportażu z Maciejem Nabrdalikiem.
25. 2.12.2017 Udział w Wystawie AF 13 „Portret Nieoczywisty” Sosnowiec.
26. 1.03.2018 – 9.04.2018 wystawa autorska w „Formy Architektoniczne” Klub Rebus Żory.
27. 28-29.04.2018 Udział w warsztatach portretu z Filipem Ćwikiem
28. 24-27.05.2018 Ogólnopolski Plener Fotograficzny AF13 Nysa 2018
29. 17.08.2018 – 17.09.2018 Udział w wystawie „Śladami Historii” Nysa
30. 09.2018 Przyjęcie do Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”
Pozdrawiam Rafał Kalinowski

JACEK SZOPA JAXAN
Październik 5, 2018
x
JACEK SZOPA JAXAN

Fotografia absorbowała mnie już w latach młodzieńczych. W wieku szesnastu lat samodzielnie wywoływałem zdjęcia w mojej mini pracowni. W późniejszym czasie ze względów zawodowych i prywatnych zaprzestałem fotografowania.

Kilka lat temu ponownie wróciłem do fotografowania, zacząłem eksperymentować i dzięki członkostwie w SJKF „Niezależni” poznaję kolejne tajniki tej pięknej dziedziny sztuki i mam możliwość dalszego rozwijania się jako fotograf – amator.

Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro. Cyt. Imogen Cunningham

x
ANNA GRYGIEREK

Postrzegam świat bardzo emocjonalnie,
jestem romantyczką wiecznie bujającą w obłokach.
Fotografuję ludzi, oraz ich emocje.
Najbardziej jednak spełniam się w fotografii sensualnej kobiet i par,
uwielbiam świat zmysłów i wszystko to czego nie widać na zewnątrz.